עברית  |   English

מומלץ החודש
אבנים ליום האישה מאת מיכל ביאל-ויסלברג


מאמר זה נכתב לכבוד יום האישה, ובכוונתי להמליץ על אבנים שמתאימות לנשים, ולחיזוק האנרגיה הנשית. לא אוכל להסביר כראוי את  בחירתי באבנים מבלי להתייחס בקצרה לנושא ההבדל בין המינים, שהיווה ומהווה סוגיה מרכזית עבור המין האנושי מאז ומתמיד.
מכר שלי היה נוהג לומר בחיוך: "בבית שלי אני כמו אריה: על ארבע ובשקט. ואכן, האריות יודעים איזהו המין החזק. אצלם הזכרים רובצים להם בנחת ומצליפם בזנבם לגרש את הזבובים, ופרט להמשכיות הגזע אינם עושים הרבה, בעוד הנקבות עוסקות בציד ובגידול הגורים. אצלנו בני האדם, נכון להיום העולם עדין מנוהל ע"י גברים, נשים נוטות להיות מופלות בנושאים שונים, בעיקר במגזר המקצועי על בסיס קבוע.
בעידן המודרני הולך ומשתפר מעמדן של הנשים בכל תחום: הן מוכיחות עצמן יותר מבעבר. יותר ויותר נשים תופסות עמדות חשובות בחברות וארגונים, מנהלות עסקים גדולים ותופסות עמדות מפתח במנהיגות הפוליטית, אך עדין ארוכה הדרך. בעבר הקרוב (מאות השנים האחרונות) היה מצבן של הנשים עגום וברוב התרבויות הן נחשבו לאזרחיות סוג ב'. במדינות בעלות שלטון דתי קיצוני או מוסלמי (וכן, גם אצלנו בחוגים מסוימים) גם כיום זה המצב, יש להן מעט מאד זכויות ועליהן להסתתר מתחת לשכבות של בגדים ולהסתיר את העובדה שהן המין היפה.
בעבר הרחוק (לפני אלפי שנים) היתה האלוהות נשית והעולם היה נראה אחרת לגמרי, לא היה צריך לציין את יום האישה, כי כל יום היה יום האישה. לנשים ניתן מקומן ומעמדן הנכון ולא היה כל ערעור על כך. כיום עדין נאבקות הנשים כדי לקבל הכרה, מעמד ושוויון.
אין כל ויכוח על כך שמבחינת יכולת להתחבר לרגש עולות הנשים בהרבה על הגברים, ומאחר והתפתחות רוחנית וחיבור למימדים גבוהים נעשה דרך הרגש, אין פלא שבסדנאות של מודעות עצמית עומד אחוז הגברים על משהו בין שניים לעשרה אחוז כלומר: במקרה הטוב אחד מתוך עשר, ויסלחו לי כמה גברים בודדים שלמדו בסדנאות שלי ושל אחרים והם נציגים נפלאים למגדר זה, הלוואי וירבו כמותכם !!
למעשה גבריות ונשיות (יין ויאנג) הם כוחות אנרגטיים שקיימים אצל כל אחד מאיתנו. בין אם אנחנו נשים או גברים, ככל שכוחות אלה יהיו יותר מאוזנים ביניהם, כך יהיו חיינו שלמים ושמחים יותר ונוכל לממש את הפוטנציאל שלנו.
בואו נכיר כמה קריסטלים שניתן להשתמש בהם כדי לעבוד באופן מודע עם הכוח והאנרגיה הנשיים. חשוב לי לציין שאין בכוונתי להפלות לכיוון כלשהו, וגם גברים יכולים להשתמש באותן אבנים מומלצות במידה והם מוצאים זאת לנכון, בעיקר אם אותם גברים מרגישים שברצונם לחזק היבטים של האנרגיה הנשית שלהם.


קרנליאן: אבן כתומה חצי-שקופה זו נקראת גם "אבן השמחה". האנרגיה שלה משפיעה על היבטים נשיים ברמה הפיזית והנפשית, היא עוזרת להשתמש בעוצמה הנשית כדי לבטא עצמנו טוב יותר ולהוציא דברים אל הפועל, בין אם מדובר בפרוייקט או הבאת אדם חדש לעולם.
אופאל ומונסטון: שתי אבנים המחוברת חיבור ישיר לאנרגיה של הירח ומאחר והירח נחשב כמסמל את הנשיות, גם אבנים אלו, כל אחת בדרכה, מסמלת טוהר ונשיות. המונסטון טובה לאיזון המחזוריות הנשית בכלל ולתמיכה בתהליכי הריון. האופאל מורכבת ברובה ממים (המסמלים רגש) ועוזרת לנו להגביר את הקיים, בין היתר את העוצמות של תהליכי התפתחות פנימית שונים.
לרימר וקופרייט: שני אבנים מאד שונות זו מזו במראה ובמהות. הקופרייט היא נחושת מחומצנת שצבעה אדום והלרימר היא אבן תכולה ירקרקה המזכירה את צבע מי האוקיינוס ביום יפה ואת האנרגיה של הדולפינים. שתי אבנים אלה, כל אחת בדרכה עוזרות להעלות ולהדגיש את העוצמה הנשית ואת הכוח הנשי. הן יכולות לשתף פעולה בצורה מצוינת עם הקרנליאן.
ג'ם-סיליקה וקריסוקולה: למעשה זוהי אותה אבן. הג'ם-סיליקה היא סוג איכותי, פחות נפוץ והרבה יותר יקר של קריסוקולה. הקריסוקולה היא סימבול לרוך, נשיות ואמהיות. היא אבן מצוינת ללוות נשים יולדות, בעיקר בלידה טבעית, מאחר והיא מסייעת להפחית את כאבי הלידה ולהתחבר בצורה עמוקה יותר לתהליך.
מלאכיט-קריסוקולה: זהו שמה של אבן הנוצרת משילוב של קריסוקולה עם המלאכיט, אבן שנחשבת במהותה כאבן המתדרת אנרגיה גברית. במלאכיט-קריסוקולה יוצר השילוב בין שתי האבנים אבן חדשה שמאחדת את התכונות של שתיהן והיא בעצם הביטוי המושלם של יין ויאנג, גברי ונשי משולבים זה בזה.  היא גם מהדהדת מסר של שלום עולמי. פרט לכך היא האבן המתאימה ביותר להרגעת כאבי מחזור. הנחתה על איזור הבטן התחתונה מביאה שיפור מיידי תוך דקות במרבית המקרים. אני מרבה להציע אותה בהקשר זה והיא אינה מאכזבת.

 *מידע מפורט יותר על האבנים הנ"ל ניתן לקרוא באתר הבית: http://www.cmw.co.il
שיהיה יום האישה שמח לכולנו.
מיכל ביאל-ויסלברג, יוצרת הערכה הראשונה להתנסות עצמית עם קריסטלים

___400_14