עברית  |   English

מומלץ החודש
זמן שינוי והתעוררות: על השריפה בכרמל והתקופה בה אנו נמצאים, מן הזווית האסטרולוגית


מארס הוא כוכב העשייה ואל המלחמה ויכולה להיות לו השפעה אלימה וקשה. יום לאחר המעבר שלו לגדי פרצה השריפה. חשוב כאן להבהיר שמדובר על מופע עולמי, ולא כזה שקשור ספציפית במדינת ישראל. אצלנו התוצאה התבטאה בשריפה, אבל מדובר בזמנים קריטיים בכל העולם, ומופעים שונים של האלימות המתפרצת הזאת אפשר לראות בדרכים מגוונות, ראו למשל את ההתלהטות של נושא הגרעין האיראני, פיגועי מחבלים מתאבדים ברחבי העולם ועוד.  
כבר הרבה דיברתי על מערך הכוכבים המיוחד שחל בין השנים 2008-2012 על גבי הצלב הקרדינאלי, שהוא מקום החיבור בין קו האופק לרום השמיים על גבי המפה האסטרולוגית, ובשמיים. מדובר במערך כוכבי מיוחד מאוד בו הרבה מן הכוכבים האיטיים והמרוחקים לנו (סאטורן, פלוטו, אוראנוס וגם יופיטר) נערכים זה מול זה בשמיים בצורת צלב, בדיוק על ציר המעבר בין המזלות המשתנים (דגים, תאומים, בתולה וקשת) והמזלות הקארדינליים (טלה, סרטן, מאזניים וגדי).
מדובר על מצב כוכבים המניע מהלכים עולמיים וגדולים, לא כאלה שאנו רגילים לראות בחיי היומיום שלנו.  גלגל השינויים סובב ומביא את העולם ממצב של תרדמה למצב של התעוררות, והשינוי הזה הוא לא תמיד פשוט. את יריית הפתיחה בישרו נפילות הבנקים ב 2008, עם המעבר של פלוטו מקשת לגדי, ואירועים מהותיים נוספים ניתן גם ליחס למערך הכוכבים הזה, כמו התפרצות הר הגעש באיסלנד, הוריקנים קשים במיוחד שפוקדים את אמריקה ועוד.
על פני המערך הכוכבי המיוחד הזה שלוקחים בו חלק בעיקר הכוכבים האיטיים והמרוחקים, אלה אשר לוקח להם הרבה זמן לעבור מבית לבית ומדברים על שינויים גדולים וממושכים, ישנן גם תנודות קטנות יותר של גרמי השמיים שזזים מהר יותר, וכאן בעיקר לוקחים חלק כוכב מארס והשמש. בכל פעם כאשר אחד משני אלה נמצא על אחת מן הנקודות הקריטיות של הצלב הקארדינלי אנו צפויים להיות עדים להגברת המהלכים ותנועה ערה בכל הקשור לשינויים המתרחשים, שינויים אשר כבר האינדיאנים צפו אותם לפני מאות שנים (ומכאן מתנגנות השנים 2012 המפורסמות...). לגבי השמש מדובר בימים המיוחדים של השנה: ימי השוויון, היום הארוך ביותר והיום הקצר ביותר. ולמארס את מסלולו המיוחד משלו.

אז מה קרה בשבוע שעבר?
בשבוע שעבר, ביום רביעי, כוכב מארס עבר ממזל קשת למזל גדי, ובמהלך זה נגע בנקודה הקריטית ביותר על פני הצלב הקרדינאלי. בנקודה זו ניתן למצוא בזמנים אלה גם את כוכב פלוטו, אל השאול והאובססיה אשר מביא כל דבר לקיצוניות ולעתים עד לאבדון. גם הנקודה המיוחדת "ראש דרקון" אשר מסמלת את התיקונים הקארמתיים של הזמנים האלה נמצאת על אותה הנקודה בדיוק על פניה פסח מארס. מארס הוא כוכב העשייה ואל המלחמה ויכולה להיות לו השפעה אלימה וקשה. יום לאחר המעבר שלו לגדי פרצה השריפה. חשוב כאן להבהיר שמדובר על מופע עולמי, ולא כזה שקשור ספציפית במדינת ישראל. אצלנו התוצאה התבטאה בשריפה, אבל מדובר בזמנים קריטיים בכל העולם, ומופעים שונים של האלימות המתפרצת הזאת אפשר לראות בדרכים מגוונות, ראו למשל את ההתלהטות של נושא הגרעין האיראני, פיגועי מחבלים מתאבדים ברחבי העולם ועוד.
רמזים נוספים לשריפה ניתן היה למצוא במפת השמיים האסטרולוגית. השמש ומארס בקשת, כאשר קשת הוא אלמנט אש ומבטא את האש המתפזרת ולא ניתנת לשליטה. מארס והשמש יצרו זווית לא הרמונית עם שני כוכבים: כוכב יופיטר, אשר גורם להפרזה בכל דבר, וכוכב אוראנוס המפרק וההורס. ניתן היה לראות בכך רמזים על שריפה, וגם על העובדה שדבר הורס אשר מתפרץ בזמנים אלה יהיה כמעט בלתי אפשרי לעצירה, וזה חשוב לזכור לגבי חיינו בכלל.  

מה הכוכבים באים ללמד אותנו ומה המשמעות הגבוהה יותר של המאורעות האלה?
נתחיל בכוכבים יופיטר ואוראנוס והשיעורים שלהם: יופיטר, אשר גרם לכך שברגע שהחלה השריפה היא התפשטה והתפזרה ללא גבולות וללא יכולת להשתלט עליה, נקרא בעברית "צדק". כאן חשוב לומר שאינני מתכוונת בשום פנים ואופן לנספים מן האש, וגם לא באופן אישי לאובדן הרכוש של איזו משפחה, אלא לתמונה הרחבה, הכללית והגדולה יותר. יופיטר מוציא לאור את כל מה שהיה חבוי ונסתר. הוא מוציא את הצדק לאור ולא משאיר שום פינה אפילה. בזכותו האמת נחשפת בשלטי ענק. השריפה הגדולה השאירה אותנו חשופים וערומים אל מול כל מה שניסה להיחבא אל מאחורי הקלעים במשך שנים רבות. ההזנחה וההדחקה רבת השנים וחוסר דאגה לתשתיות שקשורות לכיבוי אש פרצו החוצה בצורה שאי אפשר להתעלם ממנה, בדומה למה שקרה עם חוסר המוכנות של הצבא שלנו במלחמת לבנון השניה.  התקופה המיוחדת הזו שבין 2008-2012 היא תקופה של התעוררות. קריסת הבנקים ב 2008 החלה מסע של ניפוץ בועות. אוכלוסיות שלמות נמצאות היו בתרדמה מוחלטת ובטשטוש, כאשר קובץ מועט של אנשים מציג בועות אשר מאחוריהן אין שום דבר וברגע האמת וההתעוררות הבועות הללו מתנפצות. אשליית הבורסות התנפצה וממספרים גבוהים מטושטשים וערטילאיים על הנייר התעוררנו לתמונת מצב עגומה וקרה שאי אפשר להתווכח עימה: הרבה מאוד אנשים בעולם מחוסרי עבודה, אין קונים ואין כסף. מדינות אשר הציגו בועה שבה הכל טוב ויפה אינן מצליחות להתמודד אל מול אסונות טבע, וכאן אני לא מתכוונת אלינו דווקא, אלא למשל, לחוסר היכולת להתמודד עם האסון שהיה בהאיטי בינואר השנה, או לכלכלה האמריקנית הקורסת.
כוכב צדק בזמנים האלה אינו מאפשר להסתתר מאחורי בועות וסיסמאות. הכל נבדק במבחן המציאות, ואם תוכו אינו כברו - הרי שהצדק יוצא לאור.
כוכב אוראנוס הוא הכוכב ההורס והמפרק, אולם גם זה שיוצר יש מאין. כוכב זה בא לומר לנו, ראשית, שהרס גדול יוצר עימו אפשרות לבריאה יש מאין. לטבע יש את הדרך המופלאה שלו לחדש את עצמו לאחר הרס. ראו, למשל, את צ'רנוביל - לאחר אסון התפרצות החומרים הרדיואקטיביים, שנראה היה שמבטיחים רק שממה ומוטציות לדורות -  היום, 20 שנים אחרי, פורחת ומשגשגת בחיות ובצמחיה שלא נראו כמותם ליופי ולהדר.
וגם לעתים ישנו את הצד השני של המטבע - שאם אנו רוצים בחידוש ובבריאה של יש מאין לעתים אי אפשר לעשות "כאילו" "כמעט" או "בערך" ואנו מחויבים להשמיד ולהרוס לחלוטין את מה שכבר לא מתאים, על מנת לאפשר את השינוי המבורך.
אני מכירה לפחות שתי נשים מאזור השריפה שעוד לפני השריפה יחלו לשינוי מהותי בחייהן. השריפה - יחד עם השוק, והקושי - היוותה עבורן קרש קפיצה לעבר השינויים המיוחלים.

ומה לעתיד?
מערך הצלב הקרדינאלי כבר נמצא לקראת סופו, וזה אומר שמרבית השינויים בעולמיים כבר מאחורינו. כמעט בלי משים העולם השתנה ומשתנה. אם האירוע לא קורה קרוב לביתנו אנחנו לא מודעים לכך, אבל בהרבה מדינות חל שינוי מהותי בשנים האחרונות, וכמובן שהמהלכים הגלובאליים משפיעים גם על האדם הפרטי. אני מאמינה שגם השריפה תעשה שינוי מהותי במדינה שלנו, מבחינת ההיערכות הנכונה (לא רק לאש) והגברת האחריות האישית והאמינות של הממונים על ידינו לשמור על מדינתנו ולקדם אותה.
בזמנים אלה כוכב שבתאי (סאטורן), כוכב ההגבלות והקשיים, השתחרר כבר מן הצלב הקרדינאלי. הצד החיובי של זה הוא שאין יותר מה שיעצור את השינויים שצריכים לקרות. הצד הבעייתי הוא שגם אין רסן ומה שצריך להשתנות יקרה מעתה בלי מעצורים, במהירות רבה.
המהלך הבא שעל הצלב הקרדיאנלי מתרחש עדיין בימים אלה ממש, כאשר השמש פוסעת לעבר ציר המעבר מקשת לגדי ופוסחת מעליו בדיוק ביום הקצר בשנה - ה 21.12. ככל שנתקרב לתאריך הזה ונעבור אותו נמשיך להיות עדים לשינויים מהירים וגורפים המתרחשים בעולם. לוח השנה של המאיה מסתיים ב 21.12.2012, יש לנו שנה עד אז... אולם כמובן שאיני מדברת על סוף העולם, אבל כן, בהחלט, על תקופה של שינויים גורפים אותנו אשר מובילים אותנו לעולם המותאם הרבה יותר לייעודו האמיתי (אשר אינו יצור פלסטיקים...)
 

עלינו לזכור בזמנים אלה לא לפחד מן השינויים. לא לפחד מן השינויים העולמיים, השינויים שחלים בטבע והשינויים שחלים בתוכנו. מרבית השינויים באים לעמת אותנו אם כל מה שסטה בתוכנו ובעולמינו מן התוכנית המקורית. הדברים שמתפרקים ונהרסים הם אותם דברים שנבנו על תשתית לא יציבה או על בועה שאינה מכילה בתוכה דבר.
אנו נדרשים בזמן זה לדבוק במה שאמיתי, מה שנכון, מה שטיבעי. יתכן שזה דורש מאיתנו בדיקה של תשתיות וחיזוקן. יתכן שזה דורש מאיתנו התעוררות מתוך מצב חלום לתוך מצב של ערות בתוך חיינו אנו, יותר אחריות ויותר עשייה.
כאשר נהיה מחוברים למטרה הגבוהה לשמה נוצרנו נוכל לזרום ללא פחד, יחד עם השינויים, לעבר עתיד טוב יותר.

* הכותבת היא אסטרולוגית בעלת ניסיון רב, מפתחת שיטת "אסטרולוגיה הוליסטית".
לקריאה נוספת באתר של קרני צור http://www.astrologia.goop.co.il/