עברית  |   English

מומלץ החודש
עולם הקריסטלים - מאת מאיה מירב


הקריסטלים עבור רבים מהווים חידה ועבור אחרים משמשים לחלק בלתי נפרד בחיבור עם עולם הטבע והרוח. מבין אלו שכבר יצא להם לפגוש את עולם הקריסטלים, יש כאלו שנמשכים ליופיים, יש שלוקחים איתם קריסטל למזל, ויש שמשתמשים בהם לריפוי, תקשור, טיהור או העצמה. 
בעצם כשאנחנו מסתכלים על המכלול של מה שיש בעולמנו, כל האנרגיה שקיימת היא אחת, היא אינה נעלמת ואינה מתחילה ונגמרת, רק ממשיכה כל העת להתגלגל מצורה אחת לאחרת. לכל הקיים יש מקצב ורטט. ממלכת המינרלים היא חלק ממכלול זה ומהווה את הגוף, השלד ומערכת העצבים של האדמה. כל מה שגדל מגיע מהאדמה ומכיל בתוכו מינרלים שונים. גם אנחנו, מגיעים מהאדמה, ועשויים מאותם האלמנטים של האדמה - אנחנו לא נפרדים. וכמו האדם גם כל חומר אחר בורך בנשמה.
הקריסטלים שמתגבשים במעבה האדמה הם ישויות מובהקות - חיות, נושמות, משדרות, מתחברות, זורחות ופועמות. הן משדרות ויברציות ותדרים בעלי פוטנציאל להשפעה משמעותית על כל המהות שלנו ויכולות להוות כלי לריפוי, טרנספורמציה, איזון, וכיול בין הגוף המודעות והנשמה.
כדי להבין כיצד הם פועלים, עלינו להעמיק מעט את נקודת המבט שלנו לתוך המהות הפיסיקלית של המרכיבים בעולמנו. אל האור והצבע, אל תוך החומר. מתוך כך נוכל לראות איך הם באים ליידי ביטוי בהתגבשות המינראלית כקריסטלים.

אור וצבע

One universal soul permeating all things, which in substance resembles light
Pythagoras

בתרגום חופשי: נשמה אחת חובקת כל, התפשטה לכדי כל הדברים, ובמהותה דומה לאור.
כל העולם הנגלה מתממש במימד החומר דרך הכוחות הקוסמיים של האור, הצורה והוויברציה. כל תנודה נעה במרחב בצורה מושלמת של גלים, או פולסים. המרחקים בין נקודות השיא של הגל, או בין הפעימות, נקראים אורך הגל, וקצב הוויברציה שלהם נקרא התדר.
האור שאנחנו רואים הוא חלק מתוך ספקטרום רחב של גלים, שונים במהירות ובאורך. הם מתורגמים על ידי העיניים שלנו לצבעים. הצבע עצמו הוא בעצם תחושה, הוא נתפס על ידי המוח ונקבע על ידי כמות האור שמגיעה אל העין בכל אורך גל בתחום הנראה.
הצבע האדום הוא בעל אורך הגל הארוך ביותר ובעל התדירות הנמוכה ביותר שהעין יכולה לקלוט (ובהתאמה משפיע על המרכז האנרגטי הנמוך ביותר בגוף האדם - צ'קרת הבסיס ועוסק התכנים הפיזיים ביותר הישרדות, בטחון ויציבות). מבין צבעי הספקטרום הנראה לאדם לסגול יש את אורך הגל הקצר ביותר והתדירות הגבוהה ביותר (ואכן הוא משפיע על המרכז האנרגטי הגבוה בראש - צ'קרת העין השלישית ועוסק בתכנים רוחניים כגון סבלנות, ראיה פנימית וראיה רוחנית). הוויברציות האלו באות ליידי ביטוי באדם בצורה המובהקת ביותר במרכזי האנרגיה - הצ'קרות, ובהילה. הוויברציה המהירה ביותר, התדר הגבוה ביותר הוא האור הלבן. אור המקור שמתפזר אל שבעת הצבעים. שדה ההילה - השדה המגנטי המקיף אותנו, מכיל את התדר הלבן הגבוה, תודעת האחדות, ומזין כל צבע נפרד במרכז האנרגטי המתאים לו.
האור והצבע הם ביטויים של וברציית החיים עצמה, המשחק ביניהם, הדינאמיות, מאפשרים לגוף ולמיינד להישאר בבריאות שהיא מצב של איזון. האיזון יכול להתקיים רק כל עוד יש תנועה וזרימה הרמונית בכל הגוף הפיזי והגופים האנרגטיים. כאשר האור נתקל בחסימות במרכזים ובמעברים, הגוף חסר את זרימת החיים אל אותם אזורים ואינו יכול לרפא את עצמו. כאשר האור זורם בחופשיות דרך המרכזים האנרגטיים עולה ההרמוניה והבריאות. ככל שמתקיים סנכרון בין התנודות בגוף האנוש ובין התנודות של היוניברס כשלם, ככל שהתדר באדם, בגוף הפיזי ובגופים האנרגטיים עולה, כך הוא יותר מסונכרן עם הפן השלם והמואר של הבריאה.
היכולת של הקריסטלים לקבל אליהם את האור הלבן ולהקרין אותו באורכי גל שונים, על פי צבעם, המבנה הגיאומטרי ומידת השקיפות שלהם, מאפשרת להם לייצר תדרים - ויברציות שונות המניעות את האנרגיה ומייצרות הרמוניה בכל מערכת שהשדה האנרגטי שלה בא במגע עם השדה שלהם.

חומר

החומר במימד הפיסי, כל דבר בעל מסה, בנוי מאבני בנין מקרוסקופיות שנקראות אטומים. האטומים מורכבים מחלקיקים קטנים יותר שנקראים פרוטונים, נויטרונים ואלקטרונים, חלקיקים אלו עצמם מורכבים גם הם מחלקיקים קטנים יותר, אשר ככל הנראה המסה שלהם היא בעצם אפסית. והם נחשבים בעיקר כתנודות עדינות מאוד של המרקם הקוסמי. (ישנה תיאוריה שגורסת שהם בעצם מיתרים, מה שמאיר את כל הקיים כרשת אנרגטית של תנודות). העולם הפיסי כולו מורכב מצירופים שונים של סידור האטום, וגרסאות שונות של חיבורים בין אטומים. סידור זה הוא שקובע את המבנה המולקולארי והחומר שמבנה זה מחזיק.
בקריסטלים סידור האטומים שנוצר הוא בעל רמת הרמוניה גבוהה. כלומר, הסדר של המבנה המולקולארי גבוה בהרבה משל חומר שאינו בעל התגבשות קריסטלית. ולכן ברמה הפיזית הנראית לעין נוצרים מבנים מסודרים והתגבשויות ברורות ובעלות מבנה גיאומטרי משותף. הסידור מולקולארי ההרמוני הוא שמאפשר את מעבר האור דרכו כצורות אור גבוהות אל הבריאה וברטטים גבוהים. הקריסטלים, בשל הסדר שקיים בהם, מהווים את השלב האבולוציוני המותמר, הגבוה והמואר של החומר.
למה הדבר דומה? במים, אשר נמצאים במצב הנוזלי של החומר, אין מבנה קבוע, המולקולה עצמה קבועה, אבל החיבורים והמבנים שנוצרים ממנה אינם קבועים. כאשר התגבשות (הקפאה) נוצרת במים טהורים בעלי רטט גבוה, נראה שנוצר גביש בעל סידור הרמוני. וכאשר המים מזוהמים או שנשלחו אליהם ויברציות נמוכות (כגון מוזיקה דיס-הרמונית או מחשבות שליליות), נראה שנוצר סידור גביש שאינו הרמוני ולעיתים ממש שבור או מעוות. (ראה "מסרים מהמים"). אם כך בהקבלה, הקריסטל הוא בעצם צורה מוצקה בעולם החומר שבאופן קבוע שומרת על מבנה מולקולארי הרמוני ושלם, ולכן תמיד מחזיקה תדר גבוה ומאוזן של אחדות.

ההתגבשות

עולם הגבישים מחולק למספר מערכות שונות של התגבשויות. לכל מערכת יש את המבנה הגיאומטרי והמולקולארי המיוחד לה, ולכל אחת צורת התגבשות אישית שנובעת מהמבנה הגיאומטרי משותף. אורך הצירים ביחס זה לזה והזויות שביניהם מגדירים את צורת הגביש.
שמונה הצורות העיקריות הן:

קובי - שלושה צירים בעלי אורך שווה בין הפיאות. וזוויות של 90 מעלות. מייצר מבנה של קובייה. 
אבנים בעלות מבנה התגבשות קובי: פירייט, גרנט, פלאורייט, יהלום.

טטרהגונלי -  3 צירים, שני צירים באורך שווה בעלי זווית של 90 מעלות ביניהם והשלישי מאונך להם. הצורה החיצונית המתקבלת היא של מרובע. (מנסרת ריבוע)                                      
אבנים בעלות מבנה התגבשות טטרהגונלי: אפופולייט, זירקון, רוטיל.

הקסגונלי - 4 צירים, שלושה מהם באותו מישור ואותו אורך - מה שמייצר צורת משושה, הציר הרביעי בזווית 90 מעלות אליהם, וכך נוצרת מנסרה משושה.                                         
אבנים בעלות מבנה התגבשות הקסגונלי: קריסטל קוורץ, אמרלד, אקוומרין, אוניקס, בלאדסטון וג'ספר.

טריגונלי - מעיין תת משפחה של ההקסגונלי, המופיעה כמנסרה משולשת.                              
קריסטלים בעלי מבנה התגבשות טריגונלי: קלצייט, טורמלין, אגת, אוונטורין.

אורתהורומבי - 3 צירים בעלי אורך שונה, המאונכים זה לזה בזוית של 90 מעלות אחד כלפי השני. הצורה שמתקבלת היא של מלבן. (מנסרת מלבן).                                             
אבנים בעלות מבנה התגבשות אורתהורומבי: קריסובריל, פרידוט, טופז, סולפור, אנג'לייט וארגונייט.

טריקליני - תלת שיפועי, כל הצירים שונים באורכם, ואין אף זווית ישרה ביניהם. מתקבלת מעיין מקבילית. זו היא ההתגבשות היחידה שאין בה מישורי סימטריה, (מישור שמחלק את הגביש לשני חלקים שאחד הוא בבואת ראי של השני).                                                                                  
אבנים בעלות מבנה התגבשות טריקליני: אמאזונייט, לברדורייט, קיאנייט, טורכיז.

מונו קליני - חד שיפועי, 3 צירים השונים זה מזה באורכם, שניים מהם בזוית 90 מעלות זה מזה, והשלישי בשיפוע כלפיהם.  נוצרת צורה שנקראת מקבילון.                                                                                          
אבנים בעלות מבנה התגבשות מונו קליני: סלנייט, קונזייט, אזורייט, מלאכייט, ג'ייד.

אמורפי- ללא מבנה פנימי מסודר.                                                                                    
אבנים המתגבשות באופן אמורפי: אובסידיאן, אופל, ענבר.

במבני ההתגבשות השונים ניתן לראות בבירור את החיבור לשפת האור*. הצורות מסעירות את הדמיון במגוון הרחב של האפשרויות להעברת האור דרכן במבנים הגיאומטריים השונים ושילוביהם עם הצבעים הרבים. במבט כללי ניתן לאמר שחלקן הגדול של ההתגבשויות הן סוגים שונים של מנסרות. לכן הגבישים יכולים לקבל, להכיל, להקרין, לשבור, ולהחזיר את האור בצורות שונות. היכולת הקריסטלית הזו לקבל את האור הלבן, לפרקו לתדריו השונים ולהשפיע בכך על התנודות של עולם החומר, למעשה, לא שונה בהרבה מהיכולת של גוף האדם. אם מסתכלים על השדה האנרגטי של האדם המקבל לתוכו את האור ומפרקו אל אורכי גל שונים המהווים את צבעי הקשת במרכזי האנרגיה, נראה שהאדם הוא בעצם מנסרה של אור. וכמו שקיימת בו היכולת לפרק את האור לצבעיו הנפרדים, כן קיימת גם היכולת להכיל בתוכו מצב של איזון ותודעת אחדות (מודעות הרואה את כל הקיים כשלם), אשר מתמירה ומעלה את התדרים השונים לגוניהם הבהירים ובחזרה אל הלבן האחד.

אם כך, כשאנחנו חוזרים ומסכמים את מה שראינו עד כה, מתברר שכל מופע פיזי הוא בעצם ריבוי תנודות שונות של מהות ראשונית אחת. התנודות קיימות במנעד רחב של רמות וככל שהרטט העובר דרכן הוא גבוה, כך הוא מבטא יותר את האור הלבן. האדם כמנסרה יכול גם הוא להתמיר את תדריו על ידי ראיה המבחינה מעבר לנפרדות הגופים הפיזיים. תודעה המחזיקה את ידיעת האחדות. תודעה כזו תתבטא על כן, באהבה, קבלה וחמלה. בכך ניתן להוות ערוץ להעברת תדרים הרמוניים אל העולם מתוך איזון פנימי ורטט גבוה כשל הקריסטלים עצמם. ביטוי כזה זה של האחדות, רוטט עם ההרמוניה הקוסמית שיצרה אותו. כאשר רמת המודעות עולה ועימה היכולת לתפוס את המציאות כמו שהיא, ניתן להתגבר על מגבלות התפיסה ולפתוח לרווחה פתח לממדים הגבוהים יותר ולמישורים הפנימיים.
בחיינו אנו באים באינטראקציה מתמדת עם כל שסביבנו, היכולת להיות בנוכחות הולכת וגוברת באינטראקציה הזו נגזרת מרמת המודעות והערות שלנו בחיים בכלל. הגבישים יכולים לסייע לנו בתהליך פעיל של התעוררות, ובכך, לכלל המהות הקיימת להתעורר אל תוך עצמה.

ישנו חוק פיסיקלי האומר, שכאשר מערכת אחת באה במגע עם שדה של מערכת אחרת בעלת ויברציה חזקה יותר, בהכרח תשנה את הוויברציה של עצמה כך שתוכל להדהד עם הוויברציה הגבוהה יותר.

עקרון זה הוא שהופך את הקריסטלים לכלי ריפוי והתמרה. מכיוון שהקריסטל רוטט בתדר הרמוני קבוע, כאשר השדה האנרגטי שלו בא במגע עם השדה אנרגטי של האדם, הרטט הגבוה של הקריסטל משפיע על הרטט הנמוך יותר ומניע את הסטגנציה האנרגטית. היא שמתבטאת כדפוס מעכב, חסימה רגשית או מחלה. בכך מתאפשרת תנועה חופשית יותר של האנרגיה וכוח החיים, ונוצר רטט גבוהה יותר בשדה האנרגטי של האדם.
כל הקריסטלים רוטטים בתווך ספציפי של תדרים, אבנים מסוג מסוים יחלקו סט של תדרים דומים, כאשר כל אחד נושא את החתימה האנרגטית האישית שלו שמשקפת את אנרגיית התודעה שבו. למשל, כל משפחת הקורצים היא בעלת ספקטרום מסוים של תדרים. אבן האמטיסט כסוג של קוורץ מכילה את תדר משפחת הקוורץ יחד עם התדר הייחודי לאמטיסט שהוא הברזל שנמצא בה ומעניק לה את הצבע הסגול. גביש אמטיסט ספציפי, יישא את התדרים האלו ובנוסף את הוויברציה האינדיבידואלית של תודעת הנשמה שלו, יחד עם הצורה שבה מבנה הגוף הפיזי שלו נושא את כל התדרים האלו יחדיו.
לכן, לכל קריסטל יש את האיכויות האנרגטיות הייחודיות שלו, בהתאם לתדר בו הוא רוטט. היחודיות של כל אבן ואבן בתדר שהיא מפיקה, היא זו שתקבע על אילו שדות אנרגטיים, דפוסים רגשיים או מערכות בגוף האדם היא תשפיע ובאיזו צורה. למשל כל האבנים הצהובות ייצרו השפעה על המרכז האנרגטי הרוטט באורך הגל הצהוב - מקלעת השמש. כאשר כל אחת, על פי צורת ההתגבשות שלה והרטט הייחודי לה תשפיע עליו בצורה אחרת. ולכן אבן כמו הסיטרין לדוגמא, כקריסטל בגווני הצהוב, היא אבן שתשפיע על מרכז אנרגטי זה ודרכו על בהירות המחשבה, על היכולת להיות ממוקדים, על תפיסת העצמי, ביטחון עצמי, כח הרצון וכו'. אבנים שונות בגוון הצהוב ישפיעו בצורה שונה על מרכז אנרגטי זה בשדה האנרגטי של האדם ועל התכנים המושפעים ממנו.
התדרים הקריסטליים נישאים בספקטרום שדה האנרגיה של הפלנטה. במהלך חיי היומיום שלנו, אנחנו כל הזמן עוברים דרך השדה המכיל את האנרגיות האלו. התדרים האלו קיימים כחלק מהמכלול. השדה של הפלנטה מתפקד כמו רדיו ענק, כל הישויות הן חלק מהרכיבים שמשדרים וקולטים מידע על הרצף הזה. הלמידה היא הדדית, לא רק אנחנו לומדים את תדרי הקריסטלים הגבוהים, גם הקריסטלים לומדים דרכנו ודרך המודעות שנוצרת מהתנסויותינו. כאשר נקלט מידע באבן מתוך אינטראקציה עם תדרי האדם, המידע לא נשאר רק באבן הספציפית הזו, אלא מועבר דרך השדה המאוחד אל כל האבנים מאותו הסוג, בין אם הן על פני כדור הארץ או בתוכו.   
בני האדם מתפתחים במהירות אל הנקודה שבה נוכל לחלוק אינפורמציה ולמידה בינינו באותה מהירות שבה זה מתבצע בממלכת המינרלים. אחרי הכול, בדיוק כפי שממלכת המינרלים נמצאת סביבנו ובתוך האדמה, היא נמצאת בתוכנו. הגוף שלנו משתמש בה עדיין בעיקר כאמצעי לקיום פיזי. הסיליקה, המינרל שכל תא בגוף עשוי ממנו נושא את אותו תדר של קריסטל הקוורץ. על ידי נוכחות מודעת בוויברציה הפנימית, לאדם ישנה גישה אל הולוגרמת המידע של כל קריסטל קוורץ בפלנטה, דרך הוויברציה של אותו מינרל הנמצא בתאים. גישה אל מרחבי הידע הזה אפשרית ככל שאנחנו מעלים את התדרים שלנו במודע. תפקידם של תדרי הקריסטלים, ולמעשה של כולנו בעידן החדש הוא לסייע לאבולוציה הפיזית והאנרגטית של האנושות והפלנטה. ככל שהתודעה שלנו מתפתחת ואנו עולים לתדרים גבוהים יותר של חמלה, חיבור ואהבה, הוויברציה שלנו עולה ומבנים ישנים נושרים ומיטהרים. אנו נחווה את השינוי וההתמרה בחברה כולה.
בתוך התאים שלנו, בתוך הסידור המולקולרי, במבנה המרכיב את האטומים, שלנו ושל הקריסטלים, קיימת תוכנית אב, או תוכנית אם, או תוכנית כחולה... ה-  blueprint  של האבולוציה הבאה של האנושות. התוכנית הזו מצביעה על הטרנספורמציה הפיזית והאנרגטית שהאנושות תגדל דרכה בשנים הבאות, מתוך מהלך מודע להעלאת התדרים שלנו.  
גישה זו אל אוקיינוס הידע היא בעצם חיבור גבוה אל אור האחד. המסע שלנו מהריבוי והנפרדות אל האחדות, בורך בבני ברית רבים. הם נמצאים בתוכנו וסביבנו כל העת. אל אנרגיה של קריסטל זה או אחר אנחנו יכולים להתחבר, ולהיעזר בה על ידי נוכחות גוברת שלהם במרחב הפיזי שלנו וגם פשוט על ידי קריאה לתדר שלו לבוא ולהיות נוכח בחיינו. הדרך הטובה ביותר לקבל מנוכחותו ותדריו המרפאים והמתמירים של הקריסטל היא לשלוח לעברו אהבה ואור. כאשר אנו אוהבים אנו פתוחים לקבלה. עלינו לזכור שהאטראקציה איתם כמו עם כל דבר אחר על הפלנטה היא הדדית, וככל שאנו פתוחים ואוהבים כך גדלה היכולת שלנו לקבל, את תדרי האור, את עצמנו ואת האחר. אחרי הכול כל אלו, היסודות השונים, התדרים השונים, הצבעים השונים, האנשים השונים וכל המכלול הנפלא הזה הוא לא רק השתקפות של האני. הוא האני.

080_400

נכתב באהבה ע"י מאיה שרה מירב מ"משפחת אירית", מרפאה באור ויוצרת באהבה.
052-5531453
Maya.meirav@gmail.com

______400

המאמר נכתב עבור סדנת קריסטלים בפרויקט "תהודה" -                                                                    
פרויקט תרומה לקהילה של קהילת שפת האור*. במקור מופיע באתר:http://lightlanguageresonance.blogspot.com

*שפת האור - שפת האור היא שפת התודעה הנרשמת בצורות גיאומטריות מקודשות וצבעים כמציאות שאנו חווים. זו השפה בה מובעים כל מחשבה כל רגש וכל אנרגיה בטבע ובנו.
שפת האור ככלי ריפוי ועבודה עם הצורות הגיאומטריות והצבעים מקורה בשושלת הקורנדרוס מוורה קרוז במקסיקו ושורשיה בתרבות המאיה העתיקה. השפה משמשת לריפוי והתמרה. 

הודיה, המלצות ומקורות:
המקור הוא תמיד המקור, ולכן במקרה זה הוא הקריסטלים עצמם. תודתי נתונה להם על המסע הקסום, הנוכחות המרפאה וההדרכה.                                                                                 
ובנוסף:                                                                                                                    
"עולמם המופלא של הגבישים" - קתרינה רפאל                                                                       
"מסרים מהמים" -   מאסארו אמוטו
The crystal ally cards - Naisha Ahsian
Healing with crystals and gemstones - Daya Sarai Chocron
האתר של מיכל ביאל-ויסלברג - http://www.cmw.co.il/
"איזון קריסטלי" - ליאורה גיל                                                                                         
חנות הקריסטלים "אירית" - בית אוהב לאוהבי הקריסטלים ובכלל.