עברית  |   English

מומלץ החודש
הסוד של פסח - קרני צור


הסוד של פסח - פסח מבחינה אזוטרית-אסטרולוגית
 
לפני שנכנסתי לעומקה של האסטרולוגיה כבר שמעתי על החג הזה מיני "שמועות אזוטריות". על פי הקבלה, למשל, שמעתי שאומרים שההתנהגות שלנו בחג הפסח קובעת את המלחמות שיהיו לנו בשאר השנה (אוי, למה חג פסח תמיד בא עם כל כך הרבה משפחה ואפשרויות לריבים?). אבל למה זה? ממה זה נובע? את זה לא שמעתי...
רק לאחר שהתחלתי לחקור את השמיים הבנתי לעומק מה משמעות החג. וזו אינה משמעות שקשורה רק בעבר ההיסטורי שלנו (יציאת מצרים) אלא קשורה בהווה המתחדש שלנו. ממש חלון הזדמנויות קוסמי שנפתח מדי שנה.
מבחינה אסטרולוגית חג הפסח חל כל שנה במועד מאוד מיוחד.
 
זהו זמן הירח המלא של חודש מזל טלה. (לוח השנה העיברי הצמוד לירח מדויק מאוד בנושא הזה, ט"ו בחודש - זמן הירח המלא. כאשר עובדים לפי לוח השנה השמשי זה לא יוצא מדויק). מה שזה אומר שבזמן זה בדיוק השמש נמצאת במרכז מזל טלה והירח ממולה, במרכז מזל מאזניים. (השמש עוברת בכל מזל במשך חודש ימים ואילו הירח עושה בזמן הזה הקפה של כל גלגל המזלות - היינו 2.5 ימים בכל מזל).
ברור לי שזה סינית למי שלא מבין באסטרולוגיה, אבל לפני שנעבור לפירושים נוסיף עוד מעט מידע (עוד קצת וזה עובר...):
הכוכב השולט במזל טלה הוא כוכב מארס - הכוכב הגברי האדום שסימנו ♂. הכוכב השולט במזל מאזניים הוא כוכב ונוס - הכוכב הנשי הכחול שסימנו ♀.
המצב של השמש בהשפעת מארס מנגד לירח בהשפעת ונוס היא השפעה מאוד משמעותית.
לא רק שמארס וונוס מייצגים עולמות שונים ומנוגדים, כך גם השמש והירח.
כאשר הם עומדים זה מול זה הם יוצרים מצב אסטרולוגי שבו עולם אחד עומד מול עולם שני. העולם הנשי מול הגברי. עולם היום מול הלילה. עולם המודעות מול הלא-מודע. עולם ההיגיון מול עולם האינטואיציה. עולם היין מול היאנג. הזהב מול הכסף. הבוגר מול הילד... ואפשר להוסיף לזה עוד ועוד ללא סוף...
 
באסטרולוגיה מצב של כוכב בדיוק מול כוכב אחר יכול להוות את הבעיה הכי גדולה או את מקור הכוח הגדול ביותר. תלוי מה עושים עם זה. המולות הזו יוצרת בעצם מעין חיכוך. התנגשות. וכמו שאתם יודעים חיכוך והתנגשות יוצרים חום ואנרגיה רבה. האנרגיה הזו יכולה לבוא לידי ביטוי בהתפרצויות, כעסים, קושי - התנגשות חזיתית בין שני העולמות אשר אינה מובילה לדבר... או שאפשר עם המודעות הנכונה להפיק מן החיכוך הזה הרבה מאוד אנרגיה. המון אנרגיה. ממש כמו פצצה אטומית. והאנרגיה הזו מופקת כאשר לומדים כיצד שני העולמות האלה יכולים לחבור ביחד ולתמוך זה בזה.
אז ההזדמנות המיוחדת שנפתחת בפנינו בחג הפסח היא היכולת במקום ליצור התנגשות בין שני העולמות האלה (בתוכינו, עםהסביבה...), ליצור שיתוף פעולה בין שני העולמות.  
וחישבו: מה היה קורה עם הלא מודע והמודע שלכם היו חוברים יחד? איזו אינטואיציה היתה לכם? מה היה קורה אם היכולת הנשית האינטואיטיבית שלכם היתה חוברת ליכולת הגברית של ההוצאה לפועל? מה היה קורה אם התמימות של הילד היתה חוברת לניסיון ולביטחון של הבוגר אשר בתוככם?
אכן זהו חג שיכול לעורר הרבה קונפליקטים וכעסים (לא יודעת איך אצלכם ליל הסדר, אבל בהרבה משפחות שלא אציין את שמם כי גם אמא שלי מנויה על התחזית הזו..... יש הרבה הזדמנויות לריבים...)
אבל גם אפשרויות בעזרת מודעות והימנעות לחבר ביחד חלקים בתוכינו למשהו הרבה יותר גדול ומפרה. וגם בין אדם לאדם יש את האפשרות לגשר הבין הניגודים וליצור משהו בונה ביחד. 
 
אז שימו לב כיצד התנגשות העולמות הזו באה לידי ביטוי אצלכם בפסח, ובמיוחד בליל הסדר, ואנא - הפיקו ממנה את המיטב! מה שאנו בונים בפסח ישאר איתו לאורך זמן, ולצערי מה שאנו הורסים בפסח - גם הוא נשאר...
 
בברכת פסח טוב, נקי, מאוזן
ועם מודעות,
קרני.

* הכותבת היא אסטרולוגית בעלת ניסיון רב, מפתחת שיטת "אסטרולוגיה הוליסטית".
לקריאה נוספת באתר של קרני צור http://www.astrologia.goop.co.il/