עברית  |   English

מומלץ החודש
למה לפני פסח כולם מנקים ?


"למה לפני פסח כולם מנקים?"
 
יום  השוויון האביבי חל ב 20 לחודש מרץ. במפה האסטרולוגית יום זה נמצא בדיוק בתחילתו של הגלגל האסטרולוגי ומסמל את תחילת מזל טלה. זהו רגע של התחלה חדשה, נקייה ורעננה. כל מה שלקחנו איתנו מן השנה הקודמת כאילו נמחק, נשארים רק הדברים החשובים והמהותיים ביותר. אם נרשה לזה זה כמו להיוולד מחדש, עם זיכרון עמום מהחיים הקודמים של שנה שעברה.
 
המספר הנומרולוגי של מזל טלה הוא מספר 1. ראשון המספרים. וגם הוא, כמובן, מסמל
התחלה חדשה. כמו קלפי המטות (שהם מספר 1) בחפיסת הטארוט. התחלה מלאת עוצמה, מתפרצת, עם מלוא הפוטנציאל המחכה להגשמה. בדיוק כמו מה שקורה בטבע בעונה הזו: הזרעים אשר שכבו דוממים בחורף באדמה לפתע מתמלאים באנרגיית חיים, משהו חדש לחלוטין קורה בהם: הם מתחילים לנבוט. והנבט עולה, פורץ בכוח אדיר מבעד לאדמה ומתחיל לצמוח. תוך מספר ימים העשב גודל עד לגובה הברך. הכל מסביב ירוק, מתפרץ, חי. עונת האביב היא עונת הליבלוב, הפריחה, הצמיחה. כל החיות מרגישות בזה. הן מתמלאות באותה אנרגיה ירוקה ומתחילות לחזר ולהזדווג - הן אינן יודעות ואינן צריכות לרסן את האנרגיה הזו. זה בדיוק מה שנכון לעשות בתקופה הזו.
 
וכך גם אנו, למרות שאולי כבר התרחקנו מן הטבע, מרגישים את המרץ, ההתלהבות והאנרגיה של תקופה זו בשנה. אלו הם גם המאפיינים של בני מזל טלה התוססים ומלאי החיים. וזו גם ההשפעה שכולנו חשים בחודש האסטרולוגי הזה, לא משנה בני איזה מזל אנחנו.
 
הכוכב המקושר לבני מזל טלה הוא כוכב מרס, הכוכב האדום על שם אל המלחמה היווני, אשר מסמל גם את בני המין הגברי (גברים ממאדים, נשים מנוגה...). על שמו גם החודש הזה, חודש מרץ, אשר בעברית מתאים מאוד לטבעו: כי אנו מלאים במרץ.
 
התדר של כוכב מרס אשר שולט בנו בתקופה זו מוסיף לנו עוד כוח חיים, אנרגיה טהורה ומתפרצת, יכולת לעשות, לכבוש, לחיות!
 
אז למה אנחנו מנקים?
 
דבר ראשון: יש בנו כל כך הרבה מרץ ואנרגיה שאנחנו פשוט לא יודעים מה לעשות איתה - אז טוב להשתמש בה כדי לנקות, לא?
דבר שני: משהו בתוכנו מרגיש את האפשרות להתחלה החדשה והנקייה ורוצה להיפטר מכל מה שכבר לא שייך, מכל השיירים של שנה שעברה, על מנת אכן לעבור דרך אותו חלון הזדמנויות של פתיחת דף חדש. 
דבר שלישי: משהו בתוכנו רוצה להתאים את עצמו לאווירה הנקייה, הרעננה והחדשה של כל הצימחיה הטרייה שיש בחוץ.
 
וכמובן שישנו גם הסוד של פסח... אבל זה כבר בתחזית שתבוא לקראת החג...

הכותבת היא אסטרולוגית בעלת ניסיון רב, מפתחת שיטת "אסטרולוגיה הוליסטית".
לקריאה נוספת באתר של קרני צור http://www.astrologia.goop.co.il/